所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8uMAX |
| Type | Battery Monitoring|Fuel Gauge |
| Battery Type | Li-Ion|Li-Pol |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Function | Fuel, Gas Gauge/Monitor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-uMAX |
| Packaging | Tube |
| Battery Chemistry | Li-Ion, NiMH |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 3.1 x 3.1 x 0.95mm |
| Height | 0.95mm |
| Length | 3.1mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Maximum Output Voltage | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Minimum Output Voltage | 2.5 V |
| Package Type | μMAX |
| Pin Count | 8 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5 → 4.5 V |
| Width | 3.1mm |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current | 70 uA |
| Series | DS2745U |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Charge Safety Timers | No |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | Fuel Gauges |
| Temperature Monitoring | Yes |
| IC Interface Type | :2 Wire, I2C, Serial |
| No. of Batteries | :3 |
| Supply Voltage Min | :2.5V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Battery IC Case Style | :µMAX |
| No. of Pins | :8 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :2745 |
| Battery Management Function | :Status Monitor |
| Control Interface | :I2C, Serial |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :2.5V to 4.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85423300 |
咨询QQ
热线电话