所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8TSSOP |
| Type | Fuel Gauge |
| Battery Type | Li-Ion|Li-Pol |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Function | Fuel, Gas Gauge/Monitor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Packaging | Tube |
| Battery Chemistry | Li-Ion, Li-Pol |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 10 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V to 10 V |
| Operating Supply Current | 70 uA |
| Series | DS2781E |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Charge Safety Timers | No |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Temperature Monitoring | Yes |
| Battery Management Function | :Fuel Gauge |
| Supply Voltage Min | :2.5V |
| Supply Voltage Max | :10V |
| Battery IC Case Style | :TSSOP |
| No. of Pins | :8 |
| IC Interface Type | :1 Wire, Serial |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :2781 |
| No. of Series Cells | :2 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :2.5V to 10V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000104 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话