所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 10TDFN EP |
| Type | Fuel Gauge |
| Battery Type | Li-Ion|Li-Pol Packs |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Function | Fuel, Gas Gauge/Monitor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 10-TDFN-EP (3x4) |
| Packaging | Tube |
| Battery Chemistry | Li-Ion, Li-Pol |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current | 65 uA |
| Series | DS2782G |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Charge Safety Timers | No |
| Output Voltage | 0.4 V to 0.6 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Product Type | Fuel Gauges |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Temperature Monitoring | No |
| Product | Fuel Gauges |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Brand | Maxim Integrated |
咨询QQ
热线电话