所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Data Transmission Topology | Multidrop |
| Interface Standards | EIA-422|EIA-423|RS-422|RS-423 |
| Function | Line Receiver |
| Number of Receivers | 2 |
| Receiver Signal Type | Single-Ended|Differential |
| Receiver Communication Type | RS-422|RS-423 |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Supply Current | 50 |
| Power Supply Type | Single |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Rail |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Protocol | RS422, RS423 |
| Mounting Type | * |
| Number of Drivers/Receivers | 0/2 |
| Supplier Device Package | * |
| Receiver Hysteresis | 70mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Type | Receiver |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Series | DS9637A |
| RoHS | No |
| Factory Pack Quantity | 95 |
| Status | NRND |
| Replaced By | DS9637ACM/NOPB |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 95 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| # of TX/RX | 0 TX / 2 RX |
| Isolated | |
| Receivers Per Package | 2 |
| HiRel | |
| Package Group | SOIC |
| Signaling Rate | |
| Footprint | uA9637 |
| RS-485 | |
| Receiver tpd | |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 |
| ICC | 50 |
| Drivers Per Package | 0 |
| Datasheet | SNLS388D |
| ESD | 2 |
| RS-422 | |
| RS-423 | |
| Rating | Catalog |
| Receiver (Vth) | |
| Supply Voltage(s) |
咨询QQ
热线电话