所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Peak Reverse Current | 10 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 300 |
| Package Width | 5.21(Max) |
| PCB | 3 |
| Maximum Power Dissipation | 165000 |
| Type | Switching Diode |
| EU RoHS | Compliant |
| Peak Forward Voltage | 1.25 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 300 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Peak Reverse Recovery Time | 30(Typ) |
| Supplier Package | ISOPLUS247 |
| Standard Package Name | ISOPLUS247 |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Package Length | 16.13(Max) |
| Operating Junction Temperature | -55 to 175 |
| Pin Count | 3 |
| Configuration | Dual Common Cathode |
| Maximum Continuous Forward Current | 30 |
| Package Height | 21.34(Max) |
| Tab | Tab |
| Lead Shape | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A |
| Mounting Type | Through Hole, Radial |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25V @ 30A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 300V |
| Supplier Device Package | ISOPLUS247™ |
| Reverse Recovery Time (trr) | 30ns |
| Diode Type | Standard |
| Standard Package | 60 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 300V |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Package/Case | ISOPLUS247™ |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话