所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Peak Reverse Current | 250 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 250 |
| Package Width | 5.3(Max) |
| PCB | 3 |
| Maximum Power Dissipation | 165000 |
| Type | Switching Diode |
| EU RoHS | Compliant |
| Peak Forward Voltage | 1.6 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Peak Reverse Recovery Time | 35(Typ) |
| Supplier Package | TO-247AD |
| Standard Package Name | TO-247-AD |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| Package Length | 16.26(Max) |
| Operating Junction Temperature | -55 to 175 |
| Pin Count | 3 |
| Configuration | Dual Common Cathode |
| Maximum Continuous Forward Current | 30 |
| Package Height | 21.46(Max) |
| Tab | Tab |
| Lead Shape | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A |
| Mounting Type | Through Hole, Radial |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.6V @ 30A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35ns |
| Diode Type | Standard |
| Standard Package | 30 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 250µA @ 600V |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Other Names | DSEC6006A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Package/Case | TO-3P-3 Full Pack |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 30 |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Series | DSEC60 |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Forward Voltage Drop | 1.25 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Reverse Current IR | 1 mA |
| Power Dissipation | 165 W |
| Recovery Time | 35 ns |
| Max Surge Current | 250 A |
| Tradename | HiPerFRED |
| Forward Continuous Current | 30 A |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Unit Weight | 0.229281 oz |
| Operating Temp Range | -55C to 175C |
| Package Type | TO-247AD |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Rectifier Type | Switching Diode |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 250 |
| Peak Rep Rev Volt | 600 |
| Rev Curr | 250 |
| Rev Recov Time | 35 |
| Forward Voltage | 1.6 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 30 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 250 A |
| DELETED | Compliant |
咨询QQ
热线电话