所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | TO-247AD |
| Standard Package Name | TO-247-AD |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Tab | Tab |
| Maximum Continuous Forward Current | 109 |
| Package Height | 21.46(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Junction Temperature | -40 to 150 |
| Peak Reverse Recovery Time | 60 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 1200 |
| Peak Reverse Current | 3000 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 660 |
| Package Width | 5.3(Max) |
| Peak Forward Voltage | 1.8@70A |
| PCB | 2 |
| Package Length | 16.26(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Configuration | Single |
| Type | Switching Diode |
| Pin Count | 2 |
| Packaging | Tube |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3mA @ 1200V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8V @ 70A |
| Standard Package | 30 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200V (1.2kV) |
| Thermal Resistance | 0.25°C/W Cs |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Reverse Recovery Time (trr) | 60ns |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 75A |
| Package/Case | TO-3P-3 Full Pack |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Other Names | DSEI12012A |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 21.46 x 16.26 x 5.3mm |
| Height | 21.46mm |
| Length | 16.26mm |
| Maximum Continuous Forward Current | 109A |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | TO-247AD |
| Peak Forward Voltage | 1.8V |
| Peak Non-Repetitive Forward Surge Current | 0.66kA |
| Peak Reverse Current | 3mA |
| Peak Reverse Recovery Time | 60ns |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 1200V |
| Rectifier Type | Switching |
| Width | 5.3mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 30 |
| Series | DSEI120 |
| Package / Case | TO-247 |
| Forward Voltage Drop | 1.8 V at 70 A |
| Reverse Voltage | 1200 V |
| Reverse Current IR | 3000 uA |
| Recovery Time | 60 ns |
| Unit Weight | 0.229281 oz |
| Forward Continuous Current | 109 A |
| Max Surge Current | 660 A |
| Operating Temp Range | -40C to 150C |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 660 |
| Peak Rep Rev Volt | 1200 |
| Rev Curr | 3000 |
| Rev Recov Time | 60 |
| Forward Voltage | 1.8 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 109 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 660 A |
| DELETED | Compliant |
咨询QQ
热线电话