所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Peak Reverse Current | 50 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 110 |
| Package Width | 4.82(Max) |
| PCB | 2 |
| Type | Switching Diode |
| EU RoHS | Compliant |
| Peak Forward Voltage | 1.7@16A |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Peak Reverse Recovery Time | 50 |
| Supplier Package | TO-220AC |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 10.66(Max) |
| Operating Junction Temperature | -40 to 150 |
| Pin Count | 2 |
| Configuration | Single |
| Maximum Continuous Forward Current | 14 |
| Package Height | 9.15(Max) |
| Tab | Tab |
| Lead Shape | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50µA @ 600V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7V @ 16A |
| Standard Package | 50 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V |
| Thermal Resistance | 0.5°C/W Cs |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 14A |
| Package/Case | TO-220-2 |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Other Names | DSEI1206A |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 9.15 x 10.66 x 4.82mm |
| Height | 9.15mm |
| Length | 10.66mm |
| Maximum Continuous Forward Current | 14A |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | TO-220AC |
| Peak Forward Voltage | 1.7V |
| Peak Non-Repetitive Forward Surge Current | 0.11kA |
| Peak Reverse Current | 0.05mA |
| Peak Reverse Recovery Time | 50ns |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600V |
| Rectifier Type | Switching |
| Width | 4.82mm |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product | Fast Recovery Rectifiers |
| Product Category | Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Recovery Time | 50 ns |
| Series | DSEI12 |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Forward Voltage Drop | 1.7 V at 16 A |
| Mounting Style | Through Hole |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Reverse Current IR | 50 uA |
| Power Dissipation | 62 W |
| Unit Weight | 0.081130 oz |
| Forward Continuous Current | 14 A |
| Max Surge Current | 110 A |
| Forward voltage at If | 1.7V |
| Case | TO220AC |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Off state voltage max | 600V |
| Multiplicity | 1 |
| Load current | 16A |
| Gross weight | 2.84 g |
| Diode type | rectifying |
| Collective package [pcs] | 50 |
| spg | 50 |
| 电流 - 平均整流 (Io) | 14A |
| 电压 - DC 反向 (Vr)(最大值) | 600V |
| 不同 If 时的电压 - 正向 (Vf) | 1.7V @ 16A |
| 不同 Vr 时的电流 - 反向漏电流 | 50µA @ 600V |
| 工作温度 - 结温 | -40°C ~ 150°C |
| 封装/外壳 | TO-220-2 |
| 反向恢复时间 (trr) | 50ns |
| 速度 | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| 二极管类型 | Standard |
| 热阻 | 0.5°C/W Cs |
| Forward current | 14 |
| Peak off-state voltage | 600 |
| Recovery time | 35 ns |
| Operating temperature | -40...+150 °C |
| Housing type | TO-220AC |
| Off-state current | 50 µA |
| Conducting-state voltage | <1.7 V |
| 最大连续正向电流 | 14A |
| Board Level Components | Y |
| 峰值反向电流 | 50µA |
| 最大正向电压降 | 1.7V |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 安装类型 | 通孔 |
| 高度 | 9.15mm |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 峰值反向回复时间 | 50ns |
| 宽度 | 4.82mm |
| 封装类型 | TO-220AC |
| 每片芯片元件数目 | 1 |
| 引脚数目 | 2 |
| 峰值反向重复电压 | 600V |
| 长度 | 10.66mm |
| 峰值非重复正向浪涌电流 | 110A |
| 整流器类型 | 切换 |
| 二极管配置 | 单路 |
| 尺寸 | 9.15 x 10.66 x 4.82mm |
| Ir - Reverse Current | 50 uA |
| Termination Style | Solder Pin |
| Vr - Reverse Voltage | 600 V |
| If - Forward Current | 14 A |
| Brand | IXYS |
| Vf - Forward Voltage | 1.7 V at 16 A |
| Pd - Power Dissipation | 62 W |
咨询QQ
热线电话