所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Peak Reverse Current | 250 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 80 |
| Package Width | 4.82(Max) |
| PCB | 2 |
| Type | Switching Diode |
| EU RoHS | Compliant |
| Peak Forward Voltage | 2.7 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 1000 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Peak Reverse Recovery Time | 60 |
| Supplier Package | TO-220AC |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 10.66(Max) |
| Operating Junction Temperature | -40 to 150 |
| Pin Count | 2 |
| Configuration | Single |
| Maximum Continuous Forward Current | 12 |
| Package Height | 9.66(Max) |
| Tab | Tab |
| Lead Shape | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 250µA @ 1000V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.7V @ 12A |
| Standard Package | 50 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1000V (1kV) |
| Thermal Resistance | 0.5°C/W Cs |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Reverse Recovery Time (trr) | 60ns |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 12A |
| Package/Case | TO-220-2 |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Other Names | DSEI1210A |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 9.66 x 10.66 x 4.82mm |
| Height | 9.66mm |
| Length | 10.66mm |
| Maximum Continuous Forward Current | 12A |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | TO-220AC |
| Peak Forward Voltage | 2.7V |
| Peak Non-Repetitive Forward Surge Current | 0.08kA |
| Peak Reverse Current | 0.25mA |
| Peak Reverse Recovery Time | 60ns |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 1000V |
| Rectifier Type | Switching |
| Width | 4.82mm |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| Product Category | Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Recovery Time | 60 ns |
| Series | DSEI12 |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Forward Voltage Drop | 2.7 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Reverse Voltage | 1000 V |
| Reverse Current IR | 250 uA |
| Power Dissipation | 78 W |
| Unit Weight | 0.081130 oz |
| Forward Continuous Current | 12 A |
| Max Surge Current | 80 A |
| Operating Temp Range | -40C to 150C |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 80 |
| Peak Rep Rev Volt | 1000 |
| Rev Curr | 250 |
| Rev Recov Time | 60 |
| Forward Voltage | 2.7 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 12 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 80 A |
| DELETED | Compliant |
咨询QQ
热线电话