所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | ECO-PAC 1 |
| Standard Package Name | ECO-PAC 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Continuous Forward Current | 142 |
| Package Height | 9 |
| Mounting | Screw |
| Operating Junction Temperature | -40 to 150 |
| Peak Reverse Recovery Time | 50 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 200 |
| Peak Reverse Current | 50 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 950 |
| Package Width | 30.3 |
| Peak Forward Voltage | 1.08@60A |
| PCB | 8 |
| Package Length | 47 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Configuration | Dual Parallel |
| Type | Switching Diode |
| Pin Count | 8 |
| Packaging | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 71A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.08V @ 60A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Supplier Device Package | ECO-PAC1 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Diode Type | Standard |
| Standard Package | 25 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50µA @ 200V |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Package/Case | ECO-PAC1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话