所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | SOT-227B |
| Standard Package Name | SOT-227 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Continuous Forward Current | 60 |
| Lead Shape | Screw |
| Mounting | Screw |
| Operating Junction Temperature | -40 to 150 |
| Peak Reverse Recovery Time | 50 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 400 |
| Peak Reverse Current | 200 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 600 |
| Package Width | 25.42(Max) |
| Peak Forward Voltage | 1.8 |
| PCB | 4 |
| Package Length | 38.23(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Configuration | Dual Parallel |
| Type | Switching Diode |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Power Dissipation | 180000 |
| Packaging | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 60A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8V @ 60A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400V |
| Supplier Device Package | SOT-227B |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Diode Type | Standard |
| Standard Package | 10 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200µA @ 400V |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Package/Case | SOT-227-4, miniBLOC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 9.6 x 38.23 x 25.42mm |
| Height | 9.6mm |
| Length | 38.23mm |
| Maximum Continuous Forward Current | 60A |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOT-227B |
| Peak Forward Voltage | 1.8V |
| Peak Non-Repetitive Forward Surge Current | 0.6kA |
| Peak Reverse Current | 0.2mA |
| Peak Reverse Recovery Time | 50ns |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 400V |
| Rectifier Type | Switching |
| Width | 25.42mm |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 150 C |
| Series | DSEI2X61-04 |
| Package / Case | SOT-227B-4 |
| Forward Voltage Drop | 1.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Reverse Voltage | 400 V |
| Reverse Current IR | 200 uA |
| Power Dissipation | 180 W |
| Recovery Time | 35 ns |
| Max Surge Current | 550 A |
| Forward Continuous Current | 60 A |
| Unit Weight | 1.340411 oz |
| Operating Temp Range | -40C to 150C |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 600 A |
| Peak Rep Rev Volt | 400 V |
| Rev Curr | 200 uA |
| Rev Recov Time | 50 ns |
| Forward Voltage | 1.8 V |
| Avg. Forward Curr (Max) | 60 |
咨询QQ
热线电话