所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | ECO-PAC 1 |
| Standard Package Name | ECO-PAC 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Continuous Forward Current | 60 |
| Package Height | 9 |
| Mounting | Screw |
| Operating Junction Temperature | -40 to 150 |
| Peak Reverse Recovery Time | 50 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 |
| Peak Reverse Current | 200 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 550 |
| Package Width | 30.3 |
| Peak Forward Voltage | 1.8 |
| PCB | 8 |
| Package Length | 47 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Configuration | Dual Parallel |
| Type | Switching Diode |
| Pin Count | 8 |
| Packaging | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 60A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8V @ 60A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V |
| Supplier Device Package | ECO-PAC1 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Diode Type | Standard |
| Standard Package | 25 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200µA @ 600V |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Other Names | DSEI2X6106P |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Package/Case | ECO-PAC1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Series | DSEI2X61-06 |
| Package / Case | ECO-PAC 1 |
| Forward Voltage Drop | 1.8 V |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Reverse Current IR | 200 uA |
| Recovery Time | 50 ns |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Forward Continuous Current | 60 A |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Max Surge Current | 550 A |
| Vr - Reverse Voltage | 600 V |
| If - Forward Current | 60 A |
| Ir - Reverse Current | 200 uA |
| Brand | IXYS |
| Height | 9 mm |
| Length | 47 mm |
| Vf - Forward Voltage | 1.8 V |
咨询QQ
热线电话