所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 60A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.3V @ 60A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1000V (1kV) |
| Supplier Device Package | ECO-PAC1 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Diode Type | Standard |
| Standard Package | 25 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3mA @ 1000V |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Package/Case | ECO-PAC1 |
咨询QQ
热线电话