所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Peak Reverse Current | 20 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 110 |
| Package Width | 9.4(Max) |
| PCB | 2 |
| Type | Switching Diode |
| EU RoHS | Compliant |
| Peak Forward Voltage | 1.5 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Peak Reverse Recovery Time | 50 |
| Supplier Package | TO-263AB |
| Standard Package Name | D2PAK |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 10.41(Max) |
| Operating Junction Temperature | -40 to 150 |
| Pin Count | 3 |
| Configuration | Single |
| Maximum Continuous Forward Current | 8 |
| Package Height | 4.83(Max) |
| Tab | Tab |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20µA @ 600V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 8A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V |
| Thermal Resistance | 0.5°C/W Cs |
| Supplier Device Package | TO-263AB |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Standard Package | 50 |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Package/Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | DSEI8-06ASTR |
| Dimensions | 4.83 x 10.41 x 9.4mm |
| Height | 4.83mm |
| Length | 10.41mm |
| Maximum Continuous Forward Current | 8A |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | TO-263AB |
| Peak Forward Voltage | 1.5V |
| Peak Non-Repetitive Forward Surge Current | 0.11kA |
| Peak Reverse Current | 0.02mA |
| Peak Reverse Recovery Time | 50ns |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600V |
| Rectifier Type | Switching |
| Width | 9.4mm |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| Product | Ultra Fast Recovery Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 150 C |
| Series | DSEI8-06 |
| Package / Case | TO-263-3 (D2-PAK) |
| Forward Voltage Drop | 1.3 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Reverse Current IR | 20 uA |
| Power Dissipation | 50 W |
| Recovery Time | 35 ns |
| Max Surge Current | 100 A |
| Forward Continuous Current | 8 A |
| Unit Weight | 0.056438 oz |
| 电流 - 平均整流 (Io) | 8A |
| 电压 - DC 反向 (Vr)(最大值) | 600V |
| 系列 | FRED |
| 不同 If 时的电压 - 正向 (Vf) | 1.5V @ 8A |
| 不同 Vr 时的电流 - 反向漏电流 | 20µA @ 600V |
| 工作温度 - 结温 | -40°C ~ 150°C |
| 封装/外壳 | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| 反向恢复时间 (trr) | 50ns |
| 速度 | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| 二极管类型 | Standard |
| 热阻 | 0.5°C/W Cs |
| 最大连续正向电流 | 8A |
| Board Level Components | Y |
| 峰值正向电压 | 1.5V |
| 峰值反向电流 | 20µA |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 高度 | 4.83mm |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 峰值反向回复时间 | 50ns |
| 长度 | 10.41mm |
| 宽度 | 9.4mm |
| 封装类型 | TO-263AB |
| 每片芯片元件数目 | 1 |
| 引脚数目 | 3 |
| 峰值反向重复电压 | 600V |
| 尺寸 | 4.83 x 10.41 x 9.4mm |
| 峰值非重复正向浪涌电流 | 110A |
| 整流器类型 | 切换 |
| 二极管配置 | 单路 |
| Vf - Forward Voltage | 1.3 V |
| Ir - Reverse Current | 20 uA |
| Part # Aliases | DSEI8-06AS-TR |
| Vr - Reverse Voltage | 600 V |
| If - Forward Current | 8 A |
| Brand | IXYS |
| Pd - Power Dissipation | 50 W |
咨询QQ
热线电话