所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Peak Reverse Current | 100 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 130 |
| Package Width | 4.83(Max) |
| PCB | 2 |
| Type | Switching Diode |
| EU RoHS | Compliant |
| Peak Forward Voltage | 1.8@6A |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 1500 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Peak Reverse Recovery Time | 135 |
| Supplier Package | ITO-220AC |
| Standard Package Name | ITO-220AC |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 10.26(Max) |
| Operating Junction Temperature | -55 to 150 |
| Pin Count | 2 |
| Configuration | Single |
| Maximum Continuous Forward Current | 10 |
| Package Height | 8.89(Max) |
| Packaging | Tube |
| Tab | Tab |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 1500V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8V @ 6A |
| Standard Package | 1,000 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1500V (1.5kV) |
| Thermal Resistance | 4°C/W Jc |
| Supplier Device Package | ITO-220AC |
| Reverse Recovery Time (trr) | 135ns |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Package/Case | TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package / Case | TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab |
咨询QQ
热线电话