所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 1500V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8V @ 6A |
| Standard Package | 50 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1500V (1.5kV) |
| Thermal Resistance | * |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Reverse Recovery Time (trr) | 135ns |
| Operating Temperature - Junction | * |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Package/Case | TO-220-2 |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product | Fast Recovery Rectifiers |
| Product Category | Rectifiers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Package / Case | TO-220-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Brand | Vishay Semiconductors |
| Height | 4 mm |
| Length | 7.2 mm |
| Type | Fast Recovery Rectifiers |
咨询QQ
热线电话