所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| EU RoHS | Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 75C |
| Rad Hardened | No |
| Termination | Leads |
| Housing Material | Metal |
| Type | DC Fan |
| Power Rating | 40 W |
| Product Length (mm) | 171.5 mm |
| Product Depth (mm) | 159.7 mm |
| Product Height (mm) | 50.8 mm |
| Voltage Rating | 24V |
| Bearings | Ball |
| Fan Rotation | Counter Clockwise |
| Noise Level | 65 dB |
| Operating Input Voltage Range | 16V to 28V |
| Mounting Style | Flange |
| Frame Dimensions | :160mm x 172mm x 51mm |
| Supply Voltage | :24VDC |
| Flow Rate - Imperial | :311.9cu.ft/min |
| Flow Rate - Metric | :530m³/h |
| Noise Rating | :65dBA |
| Bearing Type | :Ball |
| Power Connection Type | :Wire Leaded |
| Series | :DV 6400 |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Current Type | :DC |
| External Depth | :51mm |
| External Height | :160mm |
| External Width | :172mm |
| Operating Temperature Max | :75°C |
| Operating Temperature Min | :-20°C |
| Power Consumption | :40W |
| Speed Range Max | :4300rpm |
| Supply Voltage DC Max | :28V |
| Supply Voltage DC Min | :16V |
| Terminal Type | :Flying Lead |
| Weight (kg) | 0.82 |
| Tariff No. | 85366910 |
| AirFlow | 311.9CFM |
| BearingType | Ball |
| Brand/Series | DV6400Series |
| Configuration | Obround |
| Dimensions | 6.8x6.3x2(172x160x51)In.(mm) |
| Dimensions,Inches | 6.8x6.3x2In. |
| Dimensions,mm | 172x160x51mm |
| Direction | ExhaustoverStruts |
| FanType | DC |
| Material | Aluminum |
| NoiseLevel | 65dBA |
| Power,Rating | 40W |
| PrimaryType | Fans |
| Rotation | CCW |
| Size | 6.8x6.3x2(172x160x51)In.(mm) |
| Size,Fan | 6.8x6.3x2(172x160x51)In.(mm) |
| Speed | 4300RPM |
| Temperature,Operating,Maximum | 75°C |
| Temperature,Operating,Minimum | -20°C |
| Voltage,Rating | 24VDC |
| Weight | 820g |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话