所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Bracket Mount/Through Hole |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC VA |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Terminal Type | PC Pins |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Long Rocker |
| Electrical Life | 40000 |
| Product Length | 16.87 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 9.27 |
| Product Height | 23.59(Norm) |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 |
| Maximum AC Voltage Rating | 20 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Actuator Material | Nylon |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 50 |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Features | Sealed - Flux Protection |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating - AC | 20V |
| Electrical Life | 40,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | No Marking |
| Voltage Rating - DC | 20V |
| Circuit | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 20 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 0.4 VA at 20 V |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 85 C |
| Color | Black |
| Series | E |
| Contact Form | SPDT |
| Voltage Rating DC | 20 V |
| Housing Material | Glass Filled Nylon 6/6 |
| Mounting Style | Panel |
| Actuator | Rocker |
| Power Rating | 0.4 VA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 致动器标志 | No Marking |
| 系列 | E |
| 颜色 - 致动器/盖帽 | Black |
| 开关功能 | On-On |
| 额定电压 - 交流 | 20V |
| 电路 | SPDT |
| 额定电流 | 0.4VA (AC/DC) |
| 致动器样式 | Concave (Standard V) |
| 装配类型 | Through Hole |
| 额定电压 - 直流 | 20V |
咨询QQ
热线电话