所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON None ON |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Mounting | Bracket Mount/Through Hole |
| Maximum Current Rating | 7.5@125VAC 28VDC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Contact Material | Coin Silver |
| Terminal Type | PC Pins |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Long Rocker |
| Electrical Life | 40000 |
| Product Length | 16.87 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Contact Plating | Silver |
| Product Depth | 9.27 |
| Product Height | 23.59(Norm) |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Maximum Current Rating | 7.5@125VAC 28VDC |
| Actuator Material | Nylon |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 50 |
| Series | * |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Current Rating | 7.5 A |
| Contact Rating | 7.5 A at 125 V, 3 A at 250 V |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Color | Black |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | ON - ON |
| Voltage Rating DC | 28 V |
| Mounting Style | Panel |
| Actuator | Rocker |
| Mounting Type | Bracket |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话