所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Long Rocker |
| Electrical Life | 40000 |
| Product Length | 16.87 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Product Depth | 25.45(Norm) |
| Mounting | Bracket Mount/Through Hole |
| Switch Configuration | ON None Mom |
| Product Height | 9.27 |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 |
| Maximum AC Voltage Rating | 20 |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Terminal Type | PC Pins |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Actuator Material | Nylon |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temp Range | -30C to 85C |
| Operating Temperature Max Deg. C | 85C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -30C |
| Illumination Type | Not Required |
| Product Length (mm) | 16.87 mm |
| Product Depth (mm) | 25.45 mm |
| Product Height (mm) | 9.27 mm |
| AC Voltage Rating (Max) | 20V |
| DC Voltage Rating (Max) | 20V |
咨询QQ
热线电话