所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 12|15|18|24 |
| Type | Inductive |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| DC Supply Voltage | 10 to 30 |
| Package Diameter | 27.7 |
| Sensing Distance | 5 |
| Module/IC Classification | Module |
| AC Supply Voltage | 90 to 264 |
| Switching Mode | NO/NC |
| Maximum Operating Supply Voltage | 30 |
| Mounting | Panel |
| PCB | 2 |
| Package Length | 30 |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 10 |
| Pin Count | 2 |
| Industry Aliases | E2CA-X5A |
| Subcategory | Proximity Sensor |
| Lead Time | 104 Days |
| Shielding | Shielded |
| Sensor Type | Inductive |
| Sensing Object | Metallic |
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Terminal Type | 2-Wire |
| Response Frequency | 5kHz |
| Sensing Distance | 0.039" ~ 0.197" (1mm ~ 5mm) ADJ |
| Standard Package | 1 |
| Other Names | E2CAX5A |
| Package/Case | Cylinder, Threaded - M18 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话