所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Maximum Temperature | +55°C |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Number of Displays | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 10 A, 20 A |
| Output Voltage | 0 → 20 V, 0 → 8 V |
| Power Rating | 160W |
| Supply Voltage | 110 V ac, 230 V ac |
| Type | Digital |
| rohs | Compliant |
| Power Supply Output Type | :Adjustable |
| No. of Outputs | :1 |
| Output Voltage Min | :0V |
| Output Voltage Max | :20V |
| Output Current Min | :10A |
| Output Current Max | :20A |
| Input Voltage | :103.5V AC to 126.5V AC, 207V AC to 253V AC |
| Plug Type | :Euro, UK |
| SVHC | :Bis (2-ethylhexyl)phthalate (DEHP) (20-Jun-2013) |
| Accuracy % | :0.05% |
| External Depth | :348mm |
| External Length / Height | :133mm |
| External Width | :213mm |
| Height | :133mm |
| Length | :348mm |
| Load Regulation | :0.01% |
| Manufacturers Warranty | :3 Years |
| Output Current - Output 2 | :10A |
| Output Ripple Voltage pk-pk | :3mV |
| Output Voltage - Output 2 | :20V |
| Power Supply Type | :Programmable |
| Supply Voltage Max | :230V |
| Supply Voltage Min | :100V |
| Weight | :9.5kg |
| Weight Min | :9.5kg |
| Width | :213mm |
| Weight (kg) | 10.75 |
| Tariff No. | 85043180 |
| Brand/Series | E3630Series |
| Current,Output | 20/10A |
| Dimensions | 8.4"Lx5.2"Wx13.7"H |
| NumberofOutputs | 1 |
| Power,Output | 200W |
| Temperature,Operating | 0to55°C |
| Voltage,Output | 8/20VDC |
| Output current resolution | 0.5mA |
| Multiplicity | 1 |
| Power supply | 230VAC 50/60Hz |
| Display | LCD |
| Voltage (regulated) ripple and noise | ≤350µmVrms |
| Gross weight | 13.81 kg |
| Pwr sup unit type | programmable laboratory |
| Number of channels | 1 |
| Electrical parameters of output | 0...20V/10A, 0...8V/20A |
| Current stabilisation | ≤0,01% + 250µA |
| Voltage stabilisation | ≤0,01% + 2mV |
| Output voltage resolution | 3mV |
咨询QQ
热线电话