所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 3A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Type | Standard |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Actuator Type | Round, Button |
| Standard Package | 1 |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Circuit | DPDT |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Contact Configuration | :DPDT |
| Switch Operation | :On-On |
| Contact Voltage AC Nom | :125V |
| Contact Current Max | :3A |
| Actuator Style | :Round |
| Switch Terminals | :Solder |
| Actuator / Cap Color | :Black |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85365080 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话