所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series | * |
| Standard Package | 1 |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 125 V |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Current Rating | 3 A |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Contact Form | DPDT |
| Switch Function | ON - ON |
| Termination Style | Solder Lug |
| Illumination Color | Red, Green |
| Housing Material | Melamine Phenolic Resin |
| Contact Plating | Silver |
| Illumination | LED |
| Actuator | Square, Bezel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 18.40mm x 15.00mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Color - Actuator/Cap | White |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Illumination Type, Color | LED, Red/Green |
| Actuator Type | Square, Button |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2.0, 2.2 VDC |
| Circuit | DPDT |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话