所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Material - Insulation | Polyester Thermoplastic, Glass Filled |
| Card Thickness | 0.054" ~ 0.071" (1.37mm ~ 1.80mm) |
| Number of Positions/Bay/Row | 30 |
| Number of Positions | 60 |
| Number of Rows | 2 |
| Standard Package | 11 |
| Gender | Female |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Wire Wrap |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Packaging | Bulk |
| Read Out | Dual |
| Pitch | 0.125" (3.18mm) |
| Contact Type | Cantilever |
| Other Names | EB63-K30SGXFS T02 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
咨询QQ
热线电话