所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product | Metal Film Resistors General Purpose |
| Product Category | Current Sense Resistors - SMD |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 170 C |
| Series | EBW |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Resistance | 1 mOhms |
| Temperature Coefficient | 120 PPM / C |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 1 % |
| Case Length | 15.2 mm |
| Case Height | 0.9 mm |
| Power Rating | 6 W |
| Type | Surface Mount Current Sense Resistor |
| Case Width | 7.5 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Range | :OHMITE - EBW Series |
| Resistance Tolerance | :± 1% |
| Resistor Case Style | :SMD |
| Resistor Element Type | :Nichrome (NiCr Alloy) |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85412900 |
| Resistance (Ohms) | 0.001 |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant |
| Number of Terminations | 2 |
| Standard Package | 2,000 |
| Height | 0.035" (0.90mm) |
| Size / Dimension | 0.598" L x 0.295" W (15.20mm x 7.50mm) |
| Power (Watts) | 6W |
| Package / Case | 5930 |
| Composition | Metal Element |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话