所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 7.3(Max) X 5.2(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.33 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | PET |
| Lead Pitch For Radial | 5 mm |
| Type | Radial |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Product Length | 7.3(Max) mm |
| Product Depth | 5.2(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | AC Pulse, Suppression |
| Capacitance | 0.33 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Series | ECQV(L)(M) |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 105 C |
| Termination Style | Radial |
| Capacitance - nF | 330 nF |
| Capacitance - pF | 330000 pF |
| Dissipation Factor DF | 1 |
| Lead Diameter | 0.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Product | Metallized Plastic Film Capacitors |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized - Stacked |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.205" W (7.30mm x 5.20mm) |
| Applications | General Purpose |
| Voltage Rating - DC | 50V |
| Termination | PC Pins |
| Other Names | ECQV1H334JLA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话