所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Termination Style | Through Hole |
| With Switch | No Switch |
| Type | Incremental |
| Mounting Style | Panel |
| Product | Mechanical Encoders |
| Product Category | Encoders |
| Shaft Length | 3/4 in |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Shaft Diameter | 1/4 in |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Size / Dimension | 28.5 mm x 22 mm |
| Output | Quadrature |
| Resolution | 9 PPR |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Detents | 36 |
| Series | ECW |
| Bushing Size | 9 mm x 1/4 in. |
| Shaft Type | Flatted |
| Packaging | Bulk |
| Bushing Thread | M9 x 0.75 |
| Bushing Material | Plastic |
| Technology | Rotary |
咨询QQ
热线电话