所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Termination Style | Through Hole |
| With Switch | No Switch |
| Type | Incremental |
| Product | Mechanical Encoders |
| Product Category | Encoders |
| Shaft Length | 3/4 in |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Shaft Diameter | 1/4 in |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Size / Dimension | 28.5 mm x 22 mm |
| Output | Quadrature |
| Resolution | 24 PPR |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Detents | 0 |
| Series | ECW |
| Bushing Size | 9 mm x 1/4 in. |
| Shaft Type | Flatted |
| Packaging | Bulk |
| Bushing Thread | M9 x 0.75 |
| Bushing Material | Plastic |
| Technology | Rotary |
| Rotational Life (Cycles Min) | 200K |
| Pulses per Revolution | 6 |
| Mounting Type | Panel, PCB Through Hole |
| Encoder Type | Mechanical |
| Output Type | Quadrature (Incremental) |
| Detent | Yes |
| Actuator Type | 1/4" Dia Flatted End |
| Standard Package | 45 |
| Built in Switch | No |
| Orientation | Vertical |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话