所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Anti-Static Control Products |
| RoHS | Not Applicable |
| Product | Conductive Wrist Bands |
| Type | Adjustable |
| Color | Black |
| Size | Adjustable |
| Cord Length | 6 ft |
| Description/Function | Grounds production staff |
| Part # Aliases | 05111176411 80000953978 |
| Resistance (Ohms) | 1M |
| Strap Material | Elastic Fabric |
| Number of Conductors | 1 |
| Cord Type | Coiled |
| Cord Termination | 4mm Snap Socket, Banana Plug |
| Strap Closure | Cam Lock |
| Standard Package | 1 |
| Strap Termination | 4mm Snap Stud |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 4.250 lbs |
| Wrist Band Type | :Adjustable |
| Lead Length | :6ft |
| Wristband Color | :Blue |
| Ground Terminals | :Stud |
| Body Material | :Elastic Nylon |
| Weight (kg) | 0.032 |
| Tariff No. | 74199910 |
| ConnectorType | Snap/Bananaplug |
| Length | 6(Extended)ft. |
| Material | ElasticNylonwithconductivethreads. |
| Resistance | 1Megohm |
| Resistance of the coiled cord | 1MΩ |
| Caution! | ESD version |
| Type of antistatic accessories | wristbands |
| Multiplicity | 1 |
| Colour | blue |
| Gross weight | 0.1 kg |
| Length of the lengthen coiled cord | 1.8m |
| Size of male press stud | 4mm |
| Collective package [pcs] | 50 |
| spg | 50 |
咨询QQ
热线电话