所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Style | Round Button |
| Electrical Life | 1000000 |
| Product Length | 12.7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Depth | 11.3 |
| Actuator Length | 0 |
| Body Orientation | Straight |
| Ground Terminal | No |
| Switch Configuration | N.O. |
| Product Height | 1.2 |
| Maximum Power Rating | 0.2 |
| Maximum DC Voltage Rating | 100 |
| Packaging | Tray |
| Operating Force | 4.5 |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Maximum Current Rating | 0.05 |
| Type | Short Travel |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Contact Material | Gold |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Part # Aliases | EDM450AUSC0 LFG |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | EDM |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Current Rating (Max) | 0.05 A |
| Operating Force | 4.5 N |
| Switch Function Configuration | N.O. |
| Illumination Type | Not Required |
| Product Length (mm) | 12.7 mm |
| Product Depth (mm) | 11.3 mm |
| Product Height (mm) | 1.2 mm |
| Actuator Length (mm) | 0 mm |
| Voltage Rating (VDC) | 100 V |
咨询QQ
热线电话