所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Outline | 11.30mm x 10.35mm |
| Operating Force | 450gf |
| Actuator Type | Snap Dome |
| Mounting Type | Through Hole |
| Standard Package | 50 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination Style | PC Pin |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Switch Travel | 0.40mm |
| Circuit | SPST-NO |
| Actuator Height off PCB, from Pins | 1.20mm |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 100VAC/DC |
| Features | Tactile Feedback |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话