所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Capacitance | 0.47F |
| Diameter | 21.5mm |
| Dimensions | 21.5 Dia. x 8mm |
| Height | 8mm |
| Lead Diameter | 0.8mm |
| Lead Pitch | 5mm |
| Lifetime | 1000h |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Tolerance | -20 → +80% |
| Tolerance Minus | -20% |
| Tolerance Plus | +80% |
| Voltage | 5.5 V dc |
| Capacitance Tolerance | :+80%, -20% |
| Voltage Rating | :5.5V |
| Capacitor Case Style | :Coin |
| Capacitor Terminals | :Radial Leaded |
| Lead Spacing | :5mm |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Body Diameter | :21.5mm |
| Capacitor Mounting | :Through Hole |
| External Length / Height | :8mm |
| Lead Cross-section Width | :1.2mm |
| Lead Length | :6mm |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Lifetime | :1000h |
| Operating Temperature Range | :-25°C to +70°C |
| Series | :NF |
| Terminal Type | :PCB Pins |
| Tolerance + | :80% |
| Tolerance - | :20% |
| Tolerance Temperature | :20°C |
| Voltage Rating V DC | :5.5V |
| Weight (kg) | 0.008 |
| Tariff No. | 85322900 |
| Brand/Series | NFSeries |
| CaseSize | 21.5mmDia.x8mmL |
| LeadSpacing | 5mm |
| Material,Element | ElectricDoubleLayer |
| SpecialFeatures | SupercapacitorsandUltracapacitors |
| Temperature,Operating,Maximum | 70°C |
| Temperature,Operating,Minimum | –25°C |
| Termination | Radial |
| Voltage,Rating | 5.5VDC |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| Body dimensions | Ø21 x 7.5mm |
| Mounting | THT |
| Capacitor type | electrolytic |
| Gross weight | 8.99 g |
| Operating temperature | -25...75°C |
| Capacitor kind | supercapacitor |
| Operating voltage | 5.5V |
| Multiplicity | 1 |
| Terminal pitch | 5mm |
| Collective package [pcs] | 100 |
| spg | 100 |
咨询QQ
热线电话