所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Optical Switches, Reflective, Phototransistor Output |
| RoHS | In Transition |
| Sensing Distance | 5 mm |
| Output Device | Phototransistor |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max | 30 V |
| Maximum Collector Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Reverse Voltage | 4 V |
| Maximum Operating Temperature | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Sensing Method | Reflective |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Wavelength | 940 nm |
| Life | Obsolete |
| Industry Aliases | EE-SB5VC |
| Subcategory | Proximity Sensor |
| Lead Time | 365 Days |
| Mounting Type | Solder |
| Sensing Object | White Paper |
| Output Configuration | NPN - Open Collector/Dark-ON |
| Packaging | Bulk |
| Sensing Light | Infrared |
| Current - Supply | 48mA |
| Voltage - Supply | 5 V ~ 15 V |
| Standard Package | 1 |
| Package/Case | Module, Connector |
| Features | External Sensitivity Adjustment |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Function | Proximity |
| PrimaryType | Photoelectric |
| Range,Measurement | 5mm |
| SensingMode | Diffuse |
| Technology | Photoelectric |
| Type | Diffuse |
咨询QQ
热线电话