所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Features | Circuit Breaker, Non-Illuminated, Shielded, Switch On/Off |
| Mounting Type | Panel Mount, Screw Hole |
| Termination Style | Quick Connect |
| Current | 20A |
| Fuse Drawer | Fuse Not Required |
| Voltage | 125/250VAC |
| Standard Package | 16 |
| Filter Type | General Purpose |
| Type | IEC 320-C20 (Male Pins) |
| Factory Pack Quantity | 16 |
| Product | Inlets |
| Fused | No |
| Series | EF12 |
| Switch Function | Switched |
| Unit Weight | 5.220546 oz |
| Filtered | Yes |
| Part # Aliases | EF12.ABDBL160C0.1110.01 |
| ActuatorType | Rocker |
| Brand/Series | EF12Series |
| CurrentRating | 20A |
| Current,Rating | 20A |
| DielectricStrength | >1.7kVDCbetweenL-N>2.7kVDCbetweenL/N-PE |
| Dimensions | 79Dia.x92.5Hx53.5Wmm |
| Material,Housing | Thermoplastic,black,UL94V-1 |
| MountingType | Panel |
| NumberofPoles | 2 |
| PrimaryType | CircuitBreaker |
| SpecialFeatures | CSA22.2no.235/IEC/EN60934//UL1077 |
| Termination | QuickConnect |
| Voltage,Rating | 250VAC |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话