所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | HRC |
| Current Rating | 400 A |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Specialty Fuses |
| Product Type | BS88 British Standard Fuse |
| Body Style | Cartridge Blade Fuses |
| Voltage Rating AC | 415 V |
| Fuse Size / Group | HRC |
| Dimensions | 209 mm L x 38 mm D |
| Mounting Style | Stud |
| Termination Style | Bolt Down |
| Series | EF |
| Case Diameter | 38 mm |
| Case Length | 209 mm |
| Indicator Style | Without Indicator |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Current | 400A |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Voltage - Rated | 415VAC |
| Size / Dimension | 2.323" Dia x 8.268" L (59.00mm x 210.00mm) |
| Melting I²t | 1150000 |
| Fuse Type | Fast Acting |
| Package/Case | Cylindrical, Blade Terminal (Bolt) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.016000 oz |
咨询QQ
热线电话