所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | D-Sub Adapters & Gender Changers |
| RoHS | In Transition |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Gender | SKT/SKT |
| Packaging | Bulk |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 9/9 |
| Type | D-Subminiature Adapter |
| Convert From (Adapter End) | D-Sub, 9 Pin Female |
| Standard Package | 100 |
| Mounting Type | Panel Mount, Square Flange |
| Convert To (Adapter End) | D-Sub, 9 Pin Female |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | EH |
| 触点数目 | 9 |
| 触点材料 | 黄铜 |
| 连接器类型 | 母座至母座 |
| 系列 | EH |
| 主体向性 | 直 |
| 最高工作温度 | +60°C |
| D 连接器类型 | 标准 D-Sub |
| 安装类型 | 面板安装 |
| 触点尺寸 | 9 |
| 最低工作温度 | -10°C |
| 额定电流 | 1.5A |
| 外壳材料 | 玻璃纤维增强聚碳酸酯 (PBT) |
| D-Sub 外壳尺寸 | E |
| 深度 | 18.4mm |
| 触点电镀 | 金镀镍 |
| 长度 | 31mm |
| 宽度 | 26mm |
| 尺寸 | 31 x 26 x 18.4mm |
咨询QQ
热线电话