所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6PDIP SMD |
| Output Type | AC |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Isolation Voltage | 5000 Vrms |
| Typical Input Voltage | 1.18 V |
| Peak Output Voltage (Vdrm) | 400 V |
| Zero-Crossing Circuit | No |
| Maximum Input Voltage | 1.5 V |
| Maximum Output Voltage | 280 Vac |
| Maximum Reverse Voltage | 6 V |
| Operating Temperature | -55 to 100 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Triac & SCR Output Optocouplers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Off State | 400V |
| Supplier Device Package | 6-SMD |
| Current - Hold (Ih) | 250µA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10mA |
| Number of Channels | 1 |
| Current - DC Forward (If) | 60mA |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Package/Case | 6-SMD, Gull Wing |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Brand | Everlight |
咨询QQ
热线电话