所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28HTSSOP EP |
| Type | Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 0.8 to 6 V |
| Maximum Output Current | 4 A |
| Operating Supply Voltage | 3 to 6 V |
| Minimum Input Voltage | 3 V |
| Maximum Input Voltage | 6 V |
| Line Regulation | 0.5 % |
| Load Regulation | -1(Min) % |
| Switching Frequency | 200 to 1000 kHz |
| Efficiency | 96 % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Matchcode | EL7554IREZ |
| T(A) min | -40°C |
| Unit Pack | 50 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| MOQ | 100 |
| T(A) max | 85°C |
| I(out) | 4A |
| Automotive | NO |
| f(s) | 370000Hz |
| V(in) max | 6V |
| V(out) | 6V |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 370kHz |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |
| Output Type | Adjustable |
| Packaging | Tube |
| Current - Output | 4A |
| Voltage - Output | 0.8 V ~ 6 V |
| PWM Type | Current Mode |
| Voltage - Input | 3 V ~ 6 V |
| Package/Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 9.7 x 4.4 x 0.9mm |
| Height | 0.9mm |
| Length | 9.7mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Maximum Switching Frequency | 1000 kHz |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Minimum Output Voltage | 0.8 V |
| Package Type | HTSSOP EP |
| Pin Count | 28 |
| Regulator Function | Buck Controller |
| Switching Regulator | Yes |
| Width | 4.4mm |
| Output Current | 4 A |
| Input Voltage MAX | 6 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | HTSSOP EP |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 3 V |
| Primary Input Voltage | :3.3V |
| No. of Outputs | :1 |
| Voltage Regulator Case Style | :HTSSOP |
| No. of Pins | :28 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Accuracy % | :5% |
| Adjustable Output Voltage Min | :0.8V |
| Base Number | :7554 |
| Frequency | :1MHz |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Termination Type | :SMD |
| Voltage Regulator Type | :Step Down |
| Weight (kg) | 2.27 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话