所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 10 |
| LED Material | AlGaInP |
| Intensity | 4.5 mcd |
| Dominant Wavelength | 573 nm |
| Peak Wavelength | 575 nm |
| Color | Yellow Green |
| Lens Shape Type | Rectangular |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | LED Bars and Arrays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | LED Light Bars |
| Illumination Color | Green |
| Luminous Intensity | 2 mcd |
| Packaging | Tube |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Light Bar Length | 25.3 mm |
| Power Rating | 60 mW |
| Wavelength/Color Temperature | 573 nm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | * |
| Voltage Rating | 2V |
| Current | 25mA |
| Millicandela Rating | 20mcd |
| Wavelength - Peak | 575nm |
| Configuration | 10 Wide |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话