所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Terminal Block |
| Gender | F |
| Number of Contacts | 6 |
| Pitch | 5.08 mm |
| Termination Method | Screw |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Color | Black |
| Wire Size | 14-26 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Tray |
| Number of Levels | 1 |
| Features | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Positions Per Level | 6 |
| Current | 15A |
| Wire Gauge | 14-26 AWG |
| Terminal Block Type | Plug, Female Sockets |
| Voltage | 300V |
| Termination | Screw |
| Color | Black |
| Number of Positions | 6 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话