所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Pluggable Terminal Blocks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Pluggable Terminal Blocks |
| Type | Wire to Board |
| Packaging | Bulk |
| Number of Levels | 1 |
| Features | Retention Latches (Wire Side), Strain Relief |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Positions Per Level | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Current | 15A |
| Wire Gauge | 12-26 AWG |
| Terminal Block Type | Plug, Female Sockets |
| Voltage | 300V |
| Standard Package | 100 |
| Termination | Screw |
| Color | Black |
| Other Names | APC1172 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Body Orientation | Right Angle |
| Current Rating | 15A |
| Gender | Male |
| Material | PPO |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Method | Screw Down |
| Voltage Rating | 300 V |
咨询QQ
热线电话