所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | LED Circuit Board Indicators |
| RoHS | RoHS Compliant |
| LED Size | 5 mm |
| Illumination Color | Green |
| Wavelength | 568 nm |
| Luminous Intensity | 25 mcd |
| Mounting Type | Through Hole |
| Viewing Angle | 40 deg |
| Packaging | Tray |
| Configuration | 1 Single Color LED, Vertical |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage Rating | 2.1V |
| Color | Green |
| Current | 20mA |
| Millicandela Rating | 25mcd |
| Wavelength - Peak | 568nm |
| Standard Package | 100 |
| Lens Type | Diffused, Tinted |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话