所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Alarm | Yes |
| Battery Life | 6 month |
| Battery Type | 1/2 AA |
| Best Temperature Measurement Accuracy | ±1 °C |
| Diameter | 23.9mm |
| Dimensions | 23.9 Dia. x 134.5mm |
| Display Type | LCD |
| Includes | Battery, Software |
| Interface Type | USB |
| Length | 134.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Maximum Temperature Measurement | +1190 (J) °C, +1350 (K) °C, +390 (T) °C |
| Measurement Parameters | Temperature |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Model Number p | EL-USB-TC-LCD |
| Number of Readings Per Channel | 32510 |
| Power Source | Battery |
| Sensor Type | J, K, T |
| Temperature Measurement Resolution | 0.5 °C, 1 °F |
| Input Voltage | :3.6V |
| Reading Capacity | :32510 |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.128 |
| Tariff No. | 84701000 |
| Temperature measuring range (with K-type thermocouple) | -200...1350°C |
| Body dimensions | 134.5 x 23.9 x 21.2mm |
| Weight | 50g |
| Multiplicity | 1 |
| Power supply | 1 battery 3,6V LS14250 |
| Temperature measurement resolution | 0.5°C |
| Output connector type | USB A plug |
| Gross weight | 0.13 kg |
| Temperature measuring range (with T-type thermocouple) | -200...390°C |
| Logger type | temperature |
| Interface | USB |
| Temperature measurement accuracy | ±1°C |
| sampling rate | every 1s, 10s, 1min., 5min., 30min., 1h, 6h, 12h |
| Temperature measuring range (with J-type thermocouple) | -200...1190°C |
| Display | LCD 4 digits |
咨询QQ
热线电话