所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | PCMCIA |
| Gender | SKT |
| Number of Contacts | 60 |
| Pitch | 1.27 mm |
| Mounting | Edge Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 2 |
| Maximum Current Rating | 1 A |
| Standard Package | Bulk |
| Product Length | 41.86 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 7.69 |
| Termination Method | Solder |
| Product Height | 3.05 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
| Pitch | 1.27 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Maximum Current Rating | 1/Contact |
| Maximum Insertion Force | 0.83N |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Card Type | PCMCIA |
| Depth | 7.69mm |
| Dimensions | 41.86 x 3.05 x 7.69mm |
| Length | 41.86mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Mounting Type | Edge Mount |
| Width | 3.05mm |
| rohs | Compliant |
| 卡类型 | PCMCIA |
| 连接器类型 | 母座 |
| 主体向性 | 直 |
| 最高工作温度 | +125°C |
| 安装类型 | 边缘安装 |
| 触点材料 | 铍铜 |
| 触点数目 | 60 |
| 端接方法 | 焊接 |
| 宽度 | 3.05mm |
| 外壳材料 | 液晶聚合物 |
| 最低工作温度 | -55°C |
| 行数 | 2 |
| 深度 | 7.69mm |
| 触点电镀 | 金镀镍 |
| 长度 | 41.86mm |
| 节距 | 1.27mm |
| 尺寸 | 41.86 x 3.05 x 7.69mm |
咨询QQ
热线电话