所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Bracket Mount |
| Shaft Style | Plain |
| Programmable | No |
| Shaft Diameter | 6.35 |
| Maximum Operating Speed | 300r/min |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75V |
| Number of Channels | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mechanical Life | 10000000 |
| Terminal Type | PC Pins |
| Product Length | 21.21 |
| Maximum Operating Temperature | 75 |
| IP Rating | IP40 |
| Body Orientation | Straight |
| Built-In Switch | No |
| Motion | Rotary |
| Shock Rating | 50G |
| Encoder Signal | Digital Square Wave |
| Maximum Operating Torque | 1.5oz.in |
| Pulses per Revolution | 512 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25V |
| Product Depth | 15.88 |
| Encoder Reading | Incremental |
| Modular Kit Encoder | No |
| Product Height | 43.91 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5VDC |
| Detents | No |
| Index output | Not Indexed |
| Rotational Life (Cycles Min) | 10M |
| Mounting Type | Panel, PCB Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Encoder Type | Optical |
| Output Type | Quadrature (Incremental) |
| Detent | No |
| Voltage - Supply | 5VDC |
| Actuator Type | 1/4" Dia Round End |
| Standard Package | 1 |
| Built in Switch | No |
| Orientation | Vertical |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | Optical Encoders |
| Product Category | Encoders |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 75 C |
| Series | EN |
| Shaft Type | Hollow |
| Packaging | Bulk |
| With Switch | No Switch |
| Output | Quadrature |
| Resolution | 128 PPR |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话