所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Fabrication Technology | 0.22um |
| Mounting | Surface Mount |
| Embedded Memory | 106496 |
| Maximum Internal Frequency | 189 |
| Package Width | 28 |
| PCB | 208 |
| Screening Level | Commercial |
| Device Logic Units | 8320 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | PQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Family Name | APEX 20K |
| User I/Os | 136 |
| Device Logic Gates | 200000 |
| Logic Elements | 8320 |
| Package Length | 28 |
| Device System Gates | 526000 |
| Pin Count | 208 |
| Package Height | 3.4 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.89 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of LABs/CLBs | 832 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Logic Elements/Cells | 8320 |
| Standard Package | 24 |
| Supplier Device Package | 208-PQFP (28x28) |
| Total RAM Bits | 106496 |
| Number of Gates | 526000 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.71 V ~ 1.89 V |
| Number of I /O | 136 |
| Package / Case | 208-BFQFP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Factory Pack Quantity | 24 |
| Product | APEX 20K |
| Number of Logic Array Blocks - LABs | 832 |
| Series | APEX 20K |
| Number of I/Os | 136 |
| Packaging | Tray |
| Number of Logic Elements | 8320 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Total Memory | 106496 bit |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of I/O | 136 |
咨询QQ
热线电话