所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Micro High Speed Socket Strip |
| Pitch | 0.8 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 80 |
| Gender | SKT |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape and Reel |
| Product Length | 39.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 5.6 |
| Mounting | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Maximum Voltage Rating | 200VAC |
| Product Height | 5.33 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
| Pitch | 0.8 |
| Housing Color | Black |
| Maximum Current Rating | 1.4/Contact |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Current Rating (Max) | 2.1 A |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Product Length (mm) | 39.5 mm |
| Product Depth (mm) | 5.6 mm |
| Product Height (mm) | 5.33 mm |
| Voltage Rating Max | 200VAC |
| Pitch (mm) | 0.8 mm |
咨询QQ
热线电话