所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Micro High Speed Socket Strip |
| Pitch | 0.8 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 80 |
| Gender | SKT |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Current Rating | 1.4A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | ERF8 |
| Voltage Rating | 200 V ac |
| rohs | Compliant |
| Pitch Spacing | :0.8mm |
| No. of Contacts | :80 |
| Row Pitch | :3.35mm |
| No. of Rows | :2 |
| Contact Termination | :Surface Mount Vertical |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85366930 |
咨询QQ
热线电话