所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Style | Moulded |
| Depth | 1.25mm |
| Dimensions | 2 x 1.25 x 0.5mm |
| Height | 0.5mm |
| Length | 2mm |
| Maximum Operating Temperature | +155°C |
| Maximum Temperature Coefficient | +100ppm/°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Minimum Temperature Coefficient | -100ppm/°C |
| Package/Case | 0805 |
| Power Rating | 0.33W |
| Resistance | 2.7Ω |
| Technology | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Termination Style | Flat Contact |
| Tolerance | ±1% |
| Product Range | :PANASONIC - ERJ Series |
| Resistance Tolerance | :± 1% |
| Resistor Case Style | :0805 Wide |
| Resistor Element Material | :Thick Film |
| Voltage Rating | :150V |
| Packaging | :Cut Tape |
| MSL | :- |
| External Depth | :1.25mm |
| External Length / Height | :0.5mm |
| External Width | :2mm |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Max | :155°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +155°C |
| Overload Voltage | :200V |
| Reel Quantity | :5000 |
| Resistor Mounting | :SMD |
| Series | :ERJ |
| Weight (kg) | 0.000004 |
| Tariff No. | 85332100 |
咨询QQ
热线电话